SK-GEN4-70D
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
SK-GEN4-70D
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 154.00mm W x 85.92mm H
Series : gen4
Diagonal Screen Size : 7" (177.80mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : 4D Systems Pty Ltd
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : I²C, SPI, TTL
Dot Pitch : 0.19mm W x 0.18mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 800 x 480 (WVGA)
Base Product Number : SK-GEN4
Description : DISPLAY LCD TFT 7.0" 800X480
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I²C, SPI, TTL 7" (177.80mm) 800 x 480 (WVGA)