STP75NF20
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
STP75NF20
Transistor Polarity : N-Channel
Technology : Si
Id - Continuous Drain Current : 75 A
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 50 C
Package / Case : TO-220-3
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Channel Mode : Enhancement
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage : 200 V
Packaging : Tube
Product Category : MOSFET
Number of Channels : 1 Channel
Vgs - Gate-Source Voltage : 20 V
Rds On - Drain-Source Resistance : 34 mOhms