XXA30B1AM12
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
XXA30B1AM12
Category : Sensors, Transducers Proximity Sensors
Indicator : LED
Product Status : Active
Shielding : Unshielded
Sensor Type : Ultrasonic
Package : Box
Series : -
Response Frequency : -
Termination Style : Connector
Mfr : Schneider Electric
Output Type : Analog Current
Material - Body : Nickel-Plated Brass
Operating Temperature : -25°C ~ 70°C
Sensing Distance : 39.37" (1000mm)
Package / Case : Cylinder, Threaded - M30
Voltage - Supply : 12V ~ 24V
Ingress Protection : IP65, IP67
Description : ULTRASONIC SENSORS XX, ULTRASONI
Contact Now
Ultrasonic Proximity Sensor 39.37" (1000mm) IP65, IP67 Cylinder, Threaded - M30