MCP23S18-E/MJ
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MCP23S18-E/MJ
Product Category : Interface - I/O Expanders
Features : -
Interface : SPI
Supplier Device Package : 24-QFN (4x4)
Package / Case : 24-VFQFN Exposed Pad
Part Status : Active
Packaging : Tray
Interrupt Output : Yes
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Series : -
Current - Output Source/Sink : 25mA
Clock Frequency : 10MHz
Mounting Type : Surface Mount
Number of I/O : 16
Output Type : Open Drain
Voltage - Supply : 1.8 V ~ 5.5 V